مجموعه پادکست انگلیسی ساراکست (SaraCast)

معرفی ساراکست (SaraCast)

ساراکست مجموعه ای از پادکستهای کوتاه به زبان انگلیسی است که توسط استاد سارا بهزادی مقدم یکی از اساتید با تجربه زبان انگلیسی و آیلتس,  تهیه شده است. این مجموعه شامل پادکستهای ۵ الی ۱۰ دقیقه ایست که در آنها سارا از تجربیات، دیدگاه ها و علایق شخصی خود صحبت میکند و به نکاتی میپردازد که در زندگی روزمره با آنها دست و پنجه نرم میکند.

این نکته قابل ذکر است که گرچه محتوای این پادکستها عمدتا شخصی هستند اما گوینده تلاش میکند که با شنونده های خود ارتباط برقرار کند و جهان خود را به جهان آنها نزدیک کند.

علاوه بر اینکه ساراکستها میتوانند به عنوان یک محتوای شنیداری قابل تامل و سرگرم کننده درنظر گرفته شوند، از آنها میتوان به عنوان منبعی برای تقویت زبان انگلیسی ، خصوصا مهارت شنیداری و افزایش دانش لغوی و ساختاری بهره برد.

توصیه میشود که ابتدا چندین بار به پادکست گوش دهیم تا بتوانیم محتوای آن را در حد دانش خود درک کنیم. سپس میتوان آنها را دوباره شنید و با توقفهای پیاپی از جملات گوینده نت برداری کرد و نهایتا با متن اصلی پادکست مقایسه کرد. فایلهای متنی هر اپیزود نیز در مجموعه قرار داده شده است.

در ادامه برای یادگیری لغات و عبارت ها و ساختارهای مفید ، نیاز است که به مرور متن پرداخت و آنها را هایلایت کرده و از دیکشنری و منابع  اینترنتی کمک گرفت.

پادکست های تهیه شده تا کنون شامل ۵ اپیزود است و موضوعات بیشتر اضافه خواهد شد.

عنوان پادکست ها:

  1. در ستایش موسیقی بی کلام
  2. در ستایش شاعرانگی
  3. در ستایش امید
  4. تنها تو نیستی که به آنها درس میدهی
  5. در ستایش تولدها

تلاش میشود که اپیزودهای جدید با موضوعات مختلف و همچنین با اهداف و موضوعات آموزشی به مجموعه حاضر اضافه گردد. ضمنا سوالاتی در رابط با هر اپیزود مطرح شده که با اشتراک پاسخ های خود در بخش دیدگاه ها و نظرات، می توانید ما را در ایجاد فضای تعاملی مفیدی یاری نمایید.

Saracast List

1- In Honor of Instrumental Music


2- In Honor of Poetry


3- In Honor of Hope


4- !It Is not Only You Teaching Them


5- In Honor of Birthdays


6- !!Coming Soon


درباره این محصول نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 دیدگاه برای “مجموعه پادکست انگلیسی ساراکست (SaraCast)