(واتزاپ) 09197227708 Englishdownload.ir@gmail.com Iran, Tehran

چگونه تسک دوم آیلتس را هوشمندانه بنویسیم

چگونه تسک دوم آیلتس را هوشمندانه بنویسیم

تسک دوم آزمون نوشتاری آیلتس برای اکثریت افراد یک چالش می باشد در این بخش سوال یا موضوعی مطرح می شود که باید در پاسخ به آن یک مقاله حداقل ۲۶۰ کلمه بنویسید زمانی که برای انجام این کار تعیین شده است در حدود ۴۰ دقیقه می باشد. دلیل اینکه این کار دشواری است این است که خیلی ها نمیدانند چگونه موضوع یا سوال را تجزیه و تحلیل کرده و طوری بنویسند که بتوانند نتیجه یا بند اسکور مطلوبی دریافت کنند. البته این یک مشکل عموما مشترک است. چرا؟
ما به طور طبیعی چنین سوالاتی را در کمتر جایی می شنویم و اگر هم شنیده باشیم تنها یک بحث شفاهی بوده است. از ما به ندرت خواسته شده است که در مورد چنین موضوعاتی یک مقاله بنویسیم. چنین کاری در دانشگاه های بسیاری از کشورهای پیشرفته با سیستم آموزشی خوب انجام می‌شود. در مراکز تحصیلات عالی چنین کشورهایی از دانشجویان خواسته می شود که در مورد موضوعاتی که در دوره آموزشی آنها مطرح می شود مقاله بنویسند و به استاد ارائه دهند. این کار باعث می شود دانشجویان یاد بگیرند چگونه موضوعات مختلف را به صورتی منطقی و بررسی جوانب مختلف آن بررسی کنند.
شما هم که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارید باید بتوانید ثابت کنید که می توانید در چنین دانشگاه هایی از پس نگارش چنین مقالاتی بر می آیید.
برای یادگیری و افزایش مهارت در نوشتن چنین مقالاتی باید طرز برخورد با موضوعات مختلف، تجزیه و تحلیل آنها و چگونگی پرداخت موضوعات را یاد گرفت و تمرین کرد.
‏برای راحت تر شدن کار و برای اینکه یاد بگیریم هوشمندانه این کار را انجام دهیم باید انواع سوالات تسک دوم آیلتس را بشناسیم و یاد بگیریم چگونه آنها را برای خود تجزیه و تحلیل کنیم تا بتوانیم یک نوشته ای خوب بنویسیم.

How to write IELTS task 2 smartly

‏ در ادامه به بررسی رایج ترین نوع سوال در آیلتس می پردازیم.
رایج ترین نوع سوال در آزمون آیلتس سوال آیا موافق هستید یا مخالف می باشد مانند مثال زیر
Some think that higher education should be paid and that free education should be stopped. Do you agree

وقتی با چنین سوالاتی مواجه می شود باید حواستان باشد که از خود سوال مشخص است که این موضوع موافقان و مخالفانی دارد. وقتی چنین سوالی از شما پرسیده می شود به راحتی می توانید بگویید مخالفم به دلایل زیر یا موافقم به دلایل زیر!
معمولاً این روش خیلی جواب نمی دهد چراکه وقتی فقط مخالف یا موافق باشید تنها یک تنها یک جنبه موضوع را تجزیه و تحلیل می کنید و با این کار به دو مشکل برمی خورید؛ اول اینکه شما ممکن است به قدر کافی نتوانید بنویسید و نتوانید به تعداد لغت خواسته شده یعنی ۲۶۰ کلمه حداقل برسید. علاوه بر این نگاه شما نگاهی متعادل نخواهد بود. یکی از ویژگی های هر نوشته آکادمیک خوب این است که در چنین موضوعاتی هر دو طرف یک بحث (argument ) مورد توجه و مداقه قرار می گیرد.

حالا بیایید این کار را انجام دهیم. از شما پرسیده شده است که آیا باید دانشگاه رفتن رایگان باشند و یا افراد برای به دانشگاه رفتن هزینه پرداخت کند. اگر بخواهید بگویید که دانشگاه باید رایگان باشد، در نهایت بتوانید دو دلیل برای آن ارائه دهید که این برای نوشتن یک مقاله ۲۶۰ گرمی به نظر کافی نمی رسد و شما در تکمیل نوشته خود دچار مشکل خواهید شد. اما اگر خوب فکر کنید و ببینید که چرا ممکن است بعضی ها فکر کنند که دانشگاه باید پولی شود شاید به نتایجی برسید؛ یک دلیل ساده اینکه گاهی افراد به دانشگاه میروند و دوره ای را که باید در طول ۳ سال تمام کنند ۵ یا ۶ سال طول می دهند و این هزینه زیادی به دولت تحمیل می کند. علاوه براین این، این کار فرصت تحصیل از دیگران را هم می گیرد.
حالا اگر بخواهید نگاهی متعادل نسبت به موضوع داشته باشید می توانید به راحتی بگویید که دانشگاه باید رایگان باشد اما در شرایطی باید دانشجویان برای تکمیل دوره خود هزینه پرداخت کنند.
‏اگر چنین نگاهی را داشته باشید و این را در تاپیک سنتنز (topic sentence) خود بیان کنید به راحتی می توانید یک بند درباره اینکه چرا دانشگاه باید رایگان باشد بنویسید و بند دوم را به اینکه در چه شرایطی افراد باید هزینه دوره های آموزشی خود در دانشگاه ها را بپردازند اختصاص دهید.
حالا شما هم حرف کافی برای نوشتن دارید و هم اینکه نگاهتان نگاهی متعادل و دو سویه است که این خود نشان از پختگی نگاه شما و آکادمیک بودن نوشتار شما است.

 

استاد خرم بالایی

5 مطلب منتشر شده

دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی، با بیش از بیست سال سابقه تدریس دوره های مکالمه، آیلتس، تافل و دیگر آزمون های بین المللی

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 دیدگاه برای “چگونه تسک دوم آیلتس را هوشمندانه بنویسیم

  1. Открыть счет в binance می گوید :

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  2. Krypto-Handelsstrategien bei Gate.io می گوید :

    Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

  3. gate io nedir می گوید :

    I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

enemad-logo